Az arcon megjelenő bőrpír és értágulat makacs állapot, ami meglehetősen későn, körülbelül 30 éves kor után jelenik meg. Sajnos a bőrbetegségek ezen formája nagyon nehezen kezelhető és aligha számíthatunk arra, hogy magától elmúlik. Az esetében a legfontosabb teendő, hogy naponta gondosan ápoljuk a bőrünket a legjobb rosacea elleni krém valamelyikével, ami határozottan javíthatja az állapotunkat. Ami zavarhat ebben a bőrbetegségben, az nemcsak a csúnya megjelenése, hanem mindenekelőtt a viszkető és égő bőr érzése. A rosaceás bőr egyszerre érzékeny és zsíros, ezért megfelelő hidratálásra van szüksége.
A legjobb rosacea elleni krémnek olyan anyagokat kell tartalmaznia, amelyek mindezen állapotokra hatnak és segítenek csökkenteni a gyulladást és megnyugtatni a bőrt. Egy ilyen kozmetikum összetételében lehet retinol, valamint UV-szűrő, ami az év bármelyik szakában védi a bőrt a napsugaraktól. Igyekezzünk természetes, növényi alapú, parabéntől és illatanyagoktól mentes termékeket választani! Az is jó, ha a legjobb rosacea elleni krém antibakteriális hatású és nyugtatja a bőrgyulladást. Az optimális eredmény érdekében, célszerű a legjobb rosacea elleni krémet rendszeresen alkalmazni és igény szerint kombinálni más rosacea elleni kezelésekkel, például az orvos által javasolt terápiákkal.
Milyen gyakran kell felvinni a naptejeket?
A piacon kapható számos termék közül az SPF 50 fényvédő krémek az egyik leghatékonyabb módjai a bőr UVB- és UVA-sugárzás elleni védelemnek. Az SPF a Sun Protection Factor, azaz magyarul a fényvédő faktor rövidítése. Ez a naptejek azon képességének mérőszáma, hogy mennyire képesek megvédeni a bőrt a leégésért felelős UVB-sugárzástól. A magasabb SPF szám magasabb szintű védelmet jelez, vagyis az UVB-sugarak nagyobb szűrési képességét és a leégés elleni védelem hosszabb időtartamát. Elméletileg egy 50-es SPF-értékkel, akár 50-szer hosszabb ideig tartózkodhatunk a napon, mintha nem fednénk a bőrünket fényvédővel.
A gyakorlatban a naptejek hatóanyagainak lebomlása és a kopásuk miatt ajánlott ezeket 2 óránként újra felvinni. Így elkerülhető, hogy a napozás után hámlodjon a bőr. Fontos megjegyezni, hogy az SPF csak az UVB sugárzás elleni védelemre vonatkozik, az UVA sugárzás ellen nem, ami szintén káros és idő előtti bőröregedést okozhat. Ezért célszerű olyan naptejeket keresni, amelyek széles spektrumú fényvédelmet és biztonságos napozást garantálnak. Ezek hatékonyan előzik meg az idő előtti bőröregedést és hozzájárulnak a bőr egészségének hosszú távú megőrzéséhez. Ráadásul a gyorsan beszívódó és vízálló formulák ideálisak a hosszabb ideig tartó napozásokhoz.